[audioFiles]audio_eufm_j91_001(20082)[/audioFiles]A、7 dollars.B、8 dollars.C、4

游客2023-07-13  4

问题  

选项 A、7 dollars.
B、8 dollars.
C、4 dollars.
D、5 dollars.

答案 C

解析 M: How much is this beautiful bowl?
W: Four dollars each and 7 dollars for 2.
Q: What is the price of one bowl?
转载请注明原文地址:https://tihaiku.com/zcyy/2833622.html
最新回复(0)